Microblading Kalıcı Makyaj yöntemi deriye renk pigmentleri aşılamanın en ılımlı ve kolay yoludur.
 
Microblading sistemine  özgü iğne yapısı azami rahatlık, süratli iyileşme, tam kontrol sağlar, çok az ya da hiç rötuş gerektirmez ve % 100 tek kullanımlıktır. Hepsinden önemlisi doğal bir görünümdür.
 
Microblading elle uygulama tekniğini öğrenmek, bu tekniği kendi cildinize uygularcasına basittir.Sizi bu yöntemi iş olarak seçme bağlamında ürküten tüm zorluklar ortadan kaldırılmıştır. Bu teknik tam bir kontrol sağlamaktadır, hataya hemen hemen hiç yer yoktur. Microblading sisteminde  doğal organik pigmentlerinin renkleri her zaman doğal kalır. iğneler % 100 tek kullanımlıktır. Kalıcı makyaj  makineleri kullanırken mekanik hatalardan korkmanız gerekmez. cildin epidermal katmanına aşılanır ve bu da daha çabuk iyileşme sağlar. Vücut pigmenti kapsülleyemeyeceği için daha az rötüş gerekecektir, bu durum makine kullanıldığında söz konusu değildir.
 
Arzu ettiğiniz yumuşak, doğal bir zenginleştirme yada dramatik bir görünümse, seçiminiz kolayca gerçekleşecektir.
 
 
Makinelere karşı makinesiz yöntem
 
Makinesiz yöntemde hareketli parçalar yoktur, dolayısı ile de hata yapamazsınız. Aygıtı bir bölgeye yerleştirdiğinizde ve daha sonra fikrinizi değiştirdiğinizde aygıtı kaldırın ve renk bırakımı gerçekleşmeyecektir. Oysa iğnelerin sürekli hareket ettiği makineyi istemediğiniz bir bölgeye yerleştirdiğinizde ; Çok kötü! İstemediğiniz bir yeri boyamış olacaksınız.
 
 
MİCROBLADİNG EL METHODU

Uygulama yöntemini kullanmanın yararları;
 
 • Tam kontrol
 • Hareketli parçaların olmaması
 • Mekanik hataların olmaması
 • Mekanik ayarlamalara gerek olmaması
 • Pigmentin pıhtılaşmaması
 • Minimum sıçrama
 • Pahalı otoklav gerektirmemesi ( alet % 100 tek kullanımlıktır)
 • Daha az ağrı ve şişme
 • Daha kısa iyileşme süresi
 • Çok az yada hiç rötuş
 • Daha “doğal görünüm”
 • Hepsinden iyisi, aleti temizlemeye gerek olmaması... Atın gitsin!
 
Kalıcı makyaj, düşündüğünüzden daha kolay
 
Microblading manuel el yöntemi en iyi şu şekilde tanımlanabilir: pigment'e bandırılmış bir çok ince iğneden oluşan bir set ve daha sonra bunların cilde uygulanması. Bu yöntem, diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında son derece kontrollü, yumuşak ve güvenlidir. İğneler deriyi hafifçe yırtar ve bu sırada boyayı sürekli olarak deriye bırakır. Geleneksel dövme yöntemleri karşılıklı hareket eden ve deriye boya zerkeden iğne kullanırlar. Manuel yöntem boyayı bırakmak için deriyi hafifçe kaldırır. Bunun sonucu olarak müşterinin çektiği acıda ciddi bir farklılık söz konusu olur. Geleneksel dövme makineleri ile kalıcı makyaj yaptırmış bir çok kişi manuel yöntemin çok daha yumuşak olduğuna tanıklık edebilirler. Çünkü bu yöntem daha naziktir ve deri daha çabuk iyileşir. Müşterilerin işlemden hemen sonra çıkıp şehre gittikleri bilinmektedir.
 
 
Güvenli midir?
 
Tabii ki. Microblading manuel tekniği oldukça güvenlidir. Her işlemde güvenli ve hepsi de doğal içerikli taze pigmentler kullanılmaktadır. Bunun dışında yalnızca tek kullanımlık saplar, iğneler, fırçalar ve pigment kapları kullanılmaktadır. Bu Microblading sistemi % 100 tek kullanımlıktır. Hastalık bulaştırma şansı yoktur. Otoklav ya da kuru sterilizatör gerekmez ( gerçi saplar otoklavda sterilize edilebilir) Bireysel derinin alt tonları ile renk değişikliklerini görmek üzere bir yama testi yapılması önerilir.
 
Hafif renklerimiz kalıcı makyaj teknisyenine renk seçiminde tam bir kontrol olanağı sağlayan doğal görünümleri ile mükemmel bir şöhret kazanmışlardır. Bu renklerin uygulandığı kişilerden bir çoğu son derece doğal göründüklerini ve arkadaşlarının ve ailelerinin bunun kalıcı makyaj olduğunu duyduklarında şaşırdıklarını ifade etmektedirler. Renkler orijinal renklerini muhafaza eder ve portakal, pembe ya da lilaya dönüşmezler. Pigmentlerimiz,uygulamayı kolaylaştıran sıvı bir kıvamda sunulmaktadır ve aşılamayı kolaylaştırmak için yer çekiminden yararlanılmaktadır. Pigment iğneler tarafından meydana getirilen deliklere akarak makyaj işlemini  abuklaştırmaktadır