Sağlıklı Bir Cilt Bakım Rutini Oluşturma

Home » Sağlıklı Bir Cilt Bakım Rutini Oluşturma
Sağlıklı Bir Cilt Bakım Rutini Oluşturma

Bir cilt bakım rutini nasıl oluşturacağınızdan emin değilseniz, başlamak için harika bir yer cilt tipinizi belirlemektir. Yaşlandıkça ve mevsimler değiştikçe cilt bakımı ihtiyaçlarınız değişse de, cilt bakım tipinizi bilmek her zaman sağlıklı bir cildi korumanıza yardımcı olacaktır.

Cilt Tipinizi Belirleme

Cilt tipiniz, doğru ürünleri ve rutini seçme konusunda rehberiniz olacaktır. Bunlar: 1

Normal cilt: Kuruluk, yağlılık veya hassasiyet ile ilgili sorun yok

Kuru cilt: Pullanan veya pullanan pürüzlü, kuru cilt

Yağlı cilt: Yağlı hissi veren geniş gözenekler. Yüzünüz genellikle parlaktır ve sivilcelere eğilimlisiniz.

Karma cilt: Yanaklarda kuru yamalar ve yağlı yamalar olabilir – tipik olarak burnunuzun, çenenizin ve alnınızın T bölgesinde

Hassas cilt: Makyaj veya cilt ürünlerine kaşıntı, yanma veya kızarıklıkla tepki verir. Frontiers in Medicine’deki bir makaleye göre, kadınların neredeyse %70’i ve erkeklerin %60’ı hassas cilde sahip olduğunu bildiriyor.

Cilt bakımı ihtiyaçları kişiden kişiye farklılık gösterir ve sizin için işe yarayan bir başkası için işe yaramayabilir. Kullandığınız tüm ürünleri kaydetmek ve sonuçları ve olası reaksiyonları izlemek için birkaç hafta boyunca bunlara bağlı kalmak iyi bir uygulamadır.

Yeterli uyku almak, stres seviyelerini düşürmek, güneşe maruz kalmaktan kaçınmak, besleyici gıdalar yemek ve sigara içmemek gibi birçok faktör sağlıklı cilde katkıda bulunur. Daha sağlıklı, parlak bir cilt için sağlıklı alışkanlıkları sürdürün.

Leave a Reply

Your email address will not be published.